
Kovo 20-ąją, minint pasaulinę Žemės dieną, Kauno kolegijos Alytaus STEAM centre įvyko kūrybinės dirbtuvės, skirtos tvarumo tematikai. Renginys „Tvari Dzūkija: žaliosios STEAM idėjos“ sukvietė STEAM centrų darbuotojus iš visos Lietuvos, kad būtų galima pasidalinti geriausiomis praktikomis, plėtoti inovatyvius žaliuosius sprendimus ir diskutuoti apie ateities galimybes.
Alytaus STEAM atviros prieigos centras
Alytaus STEAM atviros prieigos centras – Kauno kolegijos padalinys, kuriame mokiniai nuo darželio iki universiteto gali praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais. Šiame centre skatinama savarankiškai eksperimentuoti ir kurti, su ypatingu dėmesiu ugdant iniciatyvumą, verslumą ir lyderystę. STEAM centre formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, o čia augami būsimi tyrėjai. Be to, centre sudaromos galimybės regiono mokytojams tobulinti kvalifikaciją, o visuomenė turi progą susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis.
Inovacijos ir žaliosios profesijos
Renginį pradėjo sesija „Atraskime STEAM Alytuje“, kurioje Kauno kolegijos Alytaus fakulteto dekanas dr. Mindaugas Samuolaitis pasidalino mintimis apie STEAM centrų bendradarbiavimą ir paskatino kurti tvarius STEAM projektus.
Reikšminga renginio dalis buvo dr. Noros Laurinaitės pranešimas apie tvarios ateities ir žaliųjų profesijų svarbą. Ji akcentavo, kaip pasauliniai tvarumo tikslai gali būti įgyvendinami vietos lygmeniu, taip pat pasidalino įžvalgomis apie žaliųjų profesijų ateitį.
Kūrybinės dirbtuvės ir eksperimentai
Renginys tęsėsi su interaktyviais mokymais tema „Projektinis mokymas: nuo idėjos iki įgyvendinimo“, kuriuos vedė doc. dr. Lina Ragelienė iš Vytauto Didžiojo universiteto. Šių mokymų metu dalyviai susipažino su projektinio mokymo metodais, kurie gali būti pritaikomi STEAM srityje.
Vienas įdomiausių renginio momentų buvo eksperimentai STEAM laboratorijose, kurie įtraukė dalyvius ir leido jiems praktiškai išbandyti įvairias STEAM disciplinas. Dalyviai kūrė išmanųjį namą robotikos laboratorijoje, tyrinėjo fizikos reiškinius, atliko fotosintezės eksperimentus ir netgi gamino šokoladinius architektūros šedevrus maisto technologijų laboratorijoje.
Renginys baigėsi ant Alytaus Baltosios rožės tilto
Renginio pabaigoje vyko apmąstymų sesija, kurią organizatoriai surengė ypatingoje vietoje – ant Alytaus Baltosios rožės tilto. Šis tiltas, ilgiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje, suteikė nuostabią galimybę pasigėrėti Dzūkijos kraštovaizdžiu. Čia dalyviai apžvelgė renginio eigą ir svarstė apie būsimus žingsnius, siekiant skatinti tvarių STEAM projektų vystymą ir jų taikymą švietime bei versle.
Šis renginys dar kartą pabrėžė, kad pasaulinė Žemės diena yra puiki proga ne tik kalbėti apie ekologiją ir tvarumą, bet ir skatinti žaliąsias kompetencijas, įkvėpti visus prisidėti prie švaresnės ateities kūrimo. Renginys parodė, kaip STEAM idėjos gali tapti svarbia tvarios ateities dalimi, o STEAM centrų bendradarbiavimas gali atverti kelią inovatyviems sprendimams.
Komentarai