Socialinis darbas
Studijų krypties grupė: Socialiniai mokslai
Studijų kryptis: Socialinis darbas
Studijų forma: nuolatinė (3 metai), ištęstinė (4 metai)
Kalbos, kuriomis dėstoma: lietuvių
Organizuoja: Menų ir ugdymo fakultetas
Kvalifikacinis laipsnis: Socialinių mokslų profesinis bakalauras, socialinio darbuotojo profesinė kvalifikacija
Socialinis darbas yra į praktinę veiklą orientuota profesinė veikla, įgalinanti asmenis, šeimas, asmenų (šeimų) grupes ir bendruomenes spręsti tarpusavio santykių, socialines problemas ir (ar) išvengti galimų socialinių problemų ateityje, skatinanti socialinę kaitą, gerinanti gyvenimo kokybę, užtikrinanti žmogaus teises, didinanti socialinę įtrauktį ir stiprinanti solidarumą bei socialinį teisingumą.
Privalumas: reali darbo aplinka
Studentai profesinės veiklos praktikas gali atlikti įvairiose valstybinėse ir nevyriausybinėse socialines paslaugas teikiančiose įstaigose bei organizacijose. Profesinės veiklos praktikų metu įgyjama profesinė kompetencija savarankiškai arba komandoje atlikti sudėtingą, asmeninės atsakomybės reikalaujantį socialinių paslaugų organizavimo darbą švietimo, sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose bei organizacijose. Realioje darbo aplinkoje studentai geba įvertinti kliento socialinius poreikius, nustatyti socialinę problemą, planuoti, teikti konkrečią socialinę paramą klientui ir jo šeimos nariams, atstovauti kliento interesams įvairiose institucijose, analizuoti ir vertinti socialinės paramos proceso rezultatus, koordinuoti socialinių paslaugų teikimą. Apie 25 procentai studentų įsidarbina praktikos metu ir tęsia darbo karjerą.
Privalumas: aktuali Europoje
Dėl ekonominių ir demografinių pokyčių Europos Sąjungos valstybėse ir Lietuvoje socialinio darbo specialistų poreikis didėja. Šiuolaikinėje visuomenėje socialinis darbuotojas gali būti ir socialinės aplinkos tyrėjas, socialinių pokyčių skatintojas bei socialinio gyvenimo vadybininkas. Pasirinkę socialinio darbo studijų programą studentai gilina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gilinasi į asmenybės psichologiją, žmonių elgesį formuojančius veiksnius, įgyja vadybos ir teisės žinių. Studentai išmoksta rinkti informaciją apie visuomenę ir joje kylančias problemas, dirbti socialinį darbą su skirtingomis visuomenės grupėmis.
Privalumas: patirtis užsienyje
Studentams suteikiamos puikios galimybės išvykti dalinėms studijoms į įvairias užsienio aukštąsias mokyklas ir atlikti profesinės veiklos praktikas įvairių užsienio šalių socialines paslaugas teikiančiose įstaigose bei organizacijose.
Karjeros galimybės
Įgiję socialinių mokslų profesinio bakalauro laipsnį ir socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją, absolventai gali dirbti socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, teisėtvarkos, užimtumo ir krašto apsaugos srityse: neįgaliųjų (suaugusiųjų ir vaikų) dienos centruose ar globos namuose, pensionatuose, vaikų ugdymo įstaigose, savivaldybių socialinių reikalų skyriuose, vaikų ir suaugusiųjų krizių centruose, įvairiose kultūros, socialinėse, kariuomenės daliniuose, pataisos įstaigose ir kt.
Studijų tęstinumas
Absolventai turi teisę antrosios pakopos studijas tęsti įvairiose Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose.
Vieta studijų krypčių reitinge
2023 metų kolegijų studijų krypčių reitinge užimama 4 vieta.