
2025 m. kovo mėnesį Kauno kolegijos Alytaus fakultete pagal nacionalinę kviestinių dėstytojų ir dėstytojų praktikų iš užsienio šalių, atvykstančių dėstyti Lietuvos aukštosiose mokyklose, programą dėstymo vizitui lankėsi Dr. Larbi Safaa, pripažintas tvaraus turizmo, kūrybinės ekonomikos ir strateginės vadybos ekspertas iš Maroko Cadi Ayaad universiteto.
Tai vienas iš pirmųjų įgyvendintų kviestinių dėstytojų vizitų pagal šią programą 2025 m. Kauno kolegijoje, šiemet gavusiai rekordinį finansavimą 20 vizitų, tarp kurių ir visi trys Alytaus fakulteto inicijuoti vizitai užsienio dėstytojams iš Maroko, Indijos ir Japonijos.
Dr. Safaa yra vadybos mokslų daktaras, laipsnį įgijęs Anžė universitete Prancūzijoje, šiuo metu dirbantis mokslinių tyrimų srityje Essaouiros aukštojoje technologijų mokykloje, priklausančioje Cadi Ayaad universitetui. Jis vadovauja doktorantūros tyrimams, organizuoja tarptautines konferencijas, tokias kaip „Tarptautinė turizmo tyrimų konferencija“ (CIRT) ir „Tarptautinis inovatyvių teritorijų kongresas“ (CITI), yra „Resilience Center for Tourism Researchers and Experts“ vadovas bei teminių leidinių apie turizmo inovacijas ir išmaniąsias turizmo kryptis bendraredaktorius, kurio mokslinė veikla apima tokias sritis kaip kūrybinis ir tvarus turizmas, žiedinė ekonomika, skaitmeninė transformacija turizmo sektoriuje, turizmo ekosistemų poveikis ekonomikai ir visuomenei ir kt., o straipsniai publikuojami prestižiniuose akademiniuose žurnaluose, indeksuojamuose SCOPUS ir Web of Science duomenų bazėse.
Vizito metu profesorius skaitė 32 akademinių valandų kursą „Tvari vadyba: šiuolaikinių organizacijų veiklos ir poveikio įvertinimas“, skirtą Verslo ir viešosios vadybos studijų krypties, programų studentams, bei suteikusiu galimybę gilinti žinias apie tvarią vadybą, analizuoti realius tarptautinius atvejus, susipažinti su šiuolaikinėmis darnios plėtros praktikomis ir įgyti praktinių įgūdžių, svarbių būsimoje profesinėje veikloje.
Svarbus vizito akcentas buvo kovo 13 dieną vykusi apvaliojo stalo diskusija „Kaštų, aplinkos ir poveikio balansas – tvaraus tiekimo grandinės valdymo ateitis“ apie tvarių tiekimo grandinių valdymą, į kurią atvyko ir svečiai iš Ispanijos Estremadūros universiteto (Extremadura University) – Antonio Silva Sánchez ir María Jesús Macías Santos. Be to, Dr. Safaa dalyvavo startuolių renginyje, kur pasidalijo įžvalgomis apie verslumo galimybes Maroke ir Lietuvoje, skaitė paskaitą apie žiedinę ekonomiką „Žiedinė ekonomika versle: kaip pertvarkyti tiekimo grandines ir verslo modelius“. Vizito metu taipogi aptartos galimybės plėsti institucinį bendradarbiavimą su Cadi Ayaad universitetu, pasirašant dvišalio bendradarbiavimo sutartį ateityje.
Profesoriaus vizitas ne tik suteikė galimybę susipažinti su tarptautine praktika pagrįstomis tvarumo valdymo koncepcijomis, praturtindamas studentų žinias apie tvarumo tendencijas pasaulyje, bet ir padėjo gilinti žinias apie žiedinę ekonomiką, anglies pėdsako mažinimą ir darnios plėtros sprendimus platesnei auditorijai. Jo metu buvo sustiprintas Kauno kolegijos bei Alytaus fakulteto tarptautinis matomumas, apsvarstytas tolimesnis dvišalio bendradarbiavimo tarp institucijų stiprinimas, bendri moksliniai tyrimai ir publikacijos, projektai, atliepiančiais Kauno kolegijos strateginius tikslus skatinti inovacijas, tvarų vystymąsi ir tarptautiškumą aukštajame moksle.
Komentarai